czwartek, 12 kwietnia 2012

Czekając na hydraulika... / Waiting for the plumber...Nudzę się czekając na pana hydraulika, który myśli, że mi obojętne, czy przyjdzie dziś, w sobotę, a może za tydzień. Przecież zawsze mogę prać i myć się w blaszanej balii, prawda? A do pracy też nie muszę chodzić, najważniejsze jest, aby się doczekać tego pana.
Tak się nudząc, uderzam znów w nutę sentymentalną, tym razem o gadżetach. Pozdrawiam wszystkie gadżeciary, z Aśką na czele! Właśnie nadszedł czas wiosennych i przedwyprowadzkowych porządków, więc część bibelotów wyląduje na śmietniku, ale są takie, z którymi wiążą się wspomnienia, sentymenty i jednak ich przybywa, więc mi sterylnie czyste wnętrze bez zakurzonych pierdółek absolutnie nie grozi. Dopiero co dostałam (no, może trochę wyłudziłam) figurkę ptaszka z mosiądzu, małego jak czubek kciuka. Pilnuje rozmaitych kluczy na wieszaku, który jest właściwie elementem kuchennego zestawu, a u nas wisi w przedpokoju razem z ulubionym zdjęciem męża. To akurat jeden ze znośniejszych fragmentów wynajmowanego mieszkania, którego nie urządzimy według naszych gustów z wiadomych powodów.

I'm forced to stay at home and wait for the plumber, who was supposed to be here an hour ago. While waiting, I want to tell you I'm into collecting some gadgets, which I keep replacing with new arrivals, but there are some mementos I wouldn't get rid of. For example this brass birdy which I was given a few days ago. It watches the home keys in the hall.
Z całkiem innej beczki – mam już w domu sześciolatka.
 And some other thing - my boy is already six!


6 komentarzy:

 1. Wszystkiego najlepszego dla małego mężczyzny :)

  OdpowiedzUsuń
 2. ptaszek cudnej urody!!!
  a dla sześciolatka przesyłam wirtualne sto lat, choć dobrze, że tego nie słyszy, bo dziś niemiłosiernie fałszuję...

  OdpowiedzUsuń
 3. 6 to moja ulubiona cyfra:)
  Sto lat dla gościa!

  OdpowiedzUsuń
 4. to do emerytury mu zostało tylko 61 lat ... szybko zleci.
  a ptaszka też bym przygarnęła; gadżeciara?

  OdpowiedzUsuń
 5. Sto lat dla jubilata,ptaszek piękny ja uwielbiam gadżety.Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń