sobota, 22 października 2011

Family affairs / Rodzinne sprawy


Pierwsza połowa weekendu minęła bardzo przyjemnie, w swojskim towarzystwie i przy miłych czynnościach. Sezon rowerowy ogłaszam za zamknięty, rower odstawiłam do mamy na wieś, żeby nie przeszkadzał w ciasnej piwnicy. Skoro ten sposób rekreacji odpada, zajmę się grabieniem, zwożeniem i paleniem liści, która to czynność sprawia mi wiele przyjemności. Gdyby tylko inni mogli znieść ten zapach, palone liście zostałyby moimi perfumami. Zwłaszcza orzechowe. Maciek uwielbia służyć za przycisk do liści i wozić się w taczce.
Że tak powiem „tu na razie jest ściernisko…” ale pewnego dnia mam nadzieję grabić „własne” liście opadłe z lipy, która majaczy za naszymi plecami…
The first half of the weekend was such a nice time! We raked and burn leaves, I like it so much. If I had a chance to use leave perfumes, I would choose the walnut ones. Maciek fancies serving as a leave holder, travelling on the wheelbarrow.
There is nothing interesting in this field, but I hope to rake there my own leaves some day...
dress- Esprit, the rest - thrifted or no name
Mój mały łobuz stracił swój pierwszy ząb w tragicznych okolicznościach. Tragedią nie było samo jego wypadnięcie, bo ruszał się okrutnie od dawna, ale jego zaginięcie! W poszukiwaniach udział wzięli tata i pani z obsługi tzw. kinderplanety, która ofiarnie wczołgała się pod trampolinę w celu wypatrzenia drogocennej drobinki. Ząb był drogocenny, bo Zębowa Wróżka miała przyjść w nocy i zostawić pod poduszką pieniążek w zamian za zabrany ząbek. Z tego to powodu Maciek zanosił się płaczem, póki rodzice nie obiecali zastąpić wróżki i to nawet z procentem, bo szczerbaty cwaniak zamiast pieniążka dostał od razu zabawkę. Uznał, że wróżka na pewno znalazła ząb i wobec tego może go sobie wziąć.
My little rogue’s lost his first tooth. The tragedy was that the Teeth Fairy was supposed to take it from under the pillow and leave a coin in return for it. How to give the tooth to the Fairy if it’s lost somewhere under a trampoline and no one could find it? Mum and dad promised to replace the Fairy and bought a nice toy. Then Maciek stopped crying and said the Teeth Fairy would find the tooth under the trampoline and could take it for free.
 W domu dzieci znalazły sobie pożyteczne zajęcie – łuskały z kolb kukurydzę dla kur. Ciapa szalał z rozpryskującymi się ziarnami kukurydzy i bawił się paskiem od aparatu. Garnie się teraz do ludzi, bo jego brat poszedł „na służbę”, a jemu samotność doskwiera. 
At home the kids helped grandma to husk corn for chickens. Softie played with the grains and the strap of my camera. He feels lonely as his brother’s taken away.
 A wieczorem można wypić kubek grzańca i zapalić świeczkę od Asi. Zrobiła też dla mnie personalizowaną kartkę na okazję urodzin córki znajomego. Za wszystko bardzo dziękuję!
In the evening we can light the candle – a handmade gift from Asia. She’s also made a card for my friend on the occasion of the birth of his daughter.

9 komentarzy:

 1. buhahahha dziecko na taczce:DDDDD

  OdpowiedzUsuń
 2. aż się ciśnie na usta tytuł "poszukiwacze zaginionego zęba" :)
  ale Ty kochana elegancka i jak pięknie kolorystycznie zgrana z jesiennymi barwami

  OdpowiedzUsuń
 3. Aż miło popatrzeć na tak zapracowaną rodzinę, a synek radzi sobie całkiem nie zle. Kot jest słodki. Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 4. Bardzo ładna z Was rodzinka, na taczce świetna zabawa, super zdjęcia,pierwszy ząbek -ważna rzecz....dziciaki masz urocze i miłego kotka....a świece bardzo lubie....pozdrawiam...

  OdpowiedzUsuń
 5. świetny klimat zdjęć i dobra historia z zębem - uśmiecham się pod wąsem i pozdrawiam :) PS. a kot boski, no ale to taka standardowa cecha kotów, że emanują boskością :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Nie znałam wcześniej tego bloga, ale polubiłam od pierwszego wejrzenia :-) Sprawiasz wrażenie bardzo przyjaznej i miłej osoby :-) Pozdrawiam
  Marta

  OdpowiedzUsuń
 7. Marto, bardzo dziękuję! Ale wiesz, pozory czasem mylą ;-)

  OdpowiedzUsuń
 8. Świetne to pierwsze zdjęcie :)
  Widać, że razem potraficie się świetnie bawić !

  OdpowiedzUsuń