środa, 19 października 2011

Fine and greasy hair? / Włosy cienkie i tłuste?

Myślę, że najwyższa pora wspomnieć coś o kosmetykach, żeby nie było, że tylko wody i mydła używam, ewentualnie szamponu familijnego. Akurat zbliża się pora zimowa, czyli ciężka dla włosów, zwłaszcza jak się ma takie jak ja. Przed dziesięciu laty miałam długie i kręcone:
 Potem działo się z nimi coraz gorzej, a obecnie bardzo muszę na nie chuchać i dmuchać, żeby zechciały się utrzymać na głowie i najważniejsze jest dla mnie, żeby wyglądały zdrowo, bo długich z pewnością się nie dorobię.
Nie lubię eksperymentować z kosmetykami, ale zawsze poszukuję tego, co mnie w 100% zadowoli, dlatego trochę muszę jednak poszperać w drogeriach. Albo i w aptece, ale o tym kiedy indziej. Dziś przedstawiam swój szampon i odżywkę, nawilżające. Mam włosy przetłuszczające się i wymagające codziennego mycia dla ich korzystnego wyglądu, ale szampony dla włosów przetłuszczających się są zbyt brutalne. Co z tego, że zmywają sebum, skoro niszczą płaszcz lipidowy włosa i pozostawiają suche końcówki. Wolę umyć włosy czymś delikatniejszym, ale częściej (jedyny ich plus to taki, że szybko schną). Poza tym każdy rodzaj włosa potrzebuje przede wszystkim nawilżenia. I ten oto szampon w duecie z kilkuminutową odżywką spełnia moje oczekiwania. 

Do codziennego użytku (wydajny) nawilża ale nie obciąża delikatnych włosów. Ma przyjemny zapach, napisane że pinacolada, ale nie jest przesłodzony. Jeszcze kilka miesięcy temu nie mogłam go znaleźć na Allegro, teraz zaopatrzyłam się w półroczny zapas w olbrzymich butlach. Nic nie reklamuję, chcę po prostu podzielić się fajnym odkryciem.
I used to have long and curly hair, but its condition’s got worse, I don’t know why. Now it’s greasy and fair and I do my best to keep it healthy. I don’t use a shampoo for greasy hair as it destroys the natural cover of the hair, but I wash it every day with  the moisturizing shampoo and put on the conditioner that keeps it light. 

3 komentarze:

  1. Hmmm, a można wiedzieć, co stało się z Twoimi włosami? Bo może to kwestia hormonów i trzeba je trochę poustawiać?:)

    OdpowiedzUsuń
  2. Masz rację przed zimą trzeba zabezpieczyć i włosy i skórę. Pozdrawiam

    OdpowiedzUsuń
  3. za namową - spróbowałam.Zestaw jak najbardziej godny polecenia ale dla tych co mają za dużo mamony. ja tam wolałabym kupić jednego buta za te pieniądze

    OdpowiedzUsuń